17.10. DAN KRUHA U 1. D

Autor: Željka Martan Buhin, 19. 10. 2018.

„Blago danu koji počne mirisima kruha!
Ništa tako ne miriše, što god da se skuha.
Pekare nas tako mame od ranoga jutra.
Oduvijek je tako bilo, a bit će i sutra!“
                                             Natali Šarić

Mi danas nismo trebali ići u pekaru.

U goste su nam došle mame-pomagačice gospođe: Ivana Dokmanović i Maja Jakovljević Knezović koje su donijele sve što je potrebno za izradu kruha i peciva.

Uputile su nas kako se prvi osnovno tijesto, kako se  može na različite načine oblikovati kako bi bilo što primamljivije…

Vješte ručice malih prvašića bile su pune posla, a lica su im  sjala od uzbuđenja i sreće.

Nestrpljivo su čekali tete kuharice koje su ispekle njihove pekarske proizvode. Osjetili su  miris kruha i peciva koje  su  sami napravili i slasno pojeli.

Bilo je to  zabavno i poučno druženje. Zahvaljujemo mamama i tetama kuharicama koje su ispekle naše pekarske proizvode.

Učenici 1.d razreda i učiteljica Z. Hladki