Male kreativne socijalizacijske grupe

Autor: Željka Martan Buhin, 25. 10. 2018.

U četvrtim razredima naše škole ponedjeljkom i srijedom održavaju se sastanci Male kreativne socijalizacijske grupe. Naglasak je na učenju životnih vještina, razvijanju sposobnosti, donošenju odluka, komunikaciji, prepoznavanju i izražavanju emocija te reagiranju u stresnim situacijama. Jedan od najvažnijih ciljeva radionica je podizanje samopouzdanja i samopoštovanja kod djece, prepoznavanje vlastitih potreba te potreba drugih osoba u okolini.

Ovaj program provodi se već 22 godine. Sudjelovanje u programu je besplatno i dobrovoljno. Rad se provodi kroz radionice, a svaka radionica je tematski obrađena. Naglasak je na učenju životnih vještina, razvijanju sposobnosti, donošenju odluka, komunikaciji, prepoznavanju i izražavanju emocija, te reagiranju u stresnim situacijama. Nastojimo pomoći djeci naučiti brinuti o sebi, o svom zdravlju, učimo ih znati preuzeti odgovornost za svoje ponašanje. Često tijekom radionica prakticiramo „igranje uloga“, kao tehniku jer biti u tuđoj koži pomaže u razvijanju empatije i sagledavanju situacije iz druge perspektive.

Vodiči kroz rad su nam zadane teme, postavljeni ciljevi i aktivnosti. Obrađivat ćemo različite teme kao što su prijateljstvo, ljubav, strah, nasilje među djecom.

Jedan od najvažnijih ciljeva nam je podizanje samopouzdanjai samopoštovanja  kod djece, prepoznavanje vlastitih potreba, a i potreba drugih osoba u našoj okolini. Svi znamo koliko je važno s jedne strane imati toleranciju, a s druge strane znati se zauzeti za sebe kada je to potrebno.

U radu koristimo različite društvene i edukacijske igre, priče, stripove.

Prvu grupu će činiti učenici 4. a, 4. d i 4. e razreda.

Grupa će se sastajati u tjednu kad je nastava ujutro srijedom u 15:45, a u tjednu kad je nastava popodne srijedom u 17:30.

Drugu grupu će činiti učenici  4.b i 4.c razreda.

Grupa će se sastajati u tjednu kad je nastava ujutro ponedjeljkom u  15:45, a u tjednu kad je nastava popodne ponedjeljkom  u 18:20 ( do 19:05).

Ukoliko želite da vaše dijete sudjeluje u radu grupe potrebno je  ispuniti suglasnost.

Primjer kreativne glazbene radionice možete vidjeti u priloženom videu:

Priloženi dokumenti:
VIDEO-2021-11-24-10-30-38_(1).mp4 (14.61 MB)