Učenici Posebnog razrednog odjela obilježili Mjesec hrvatske knjige druženjem u školskoj knjižnici

Autor: Željka Martan Buhin, 16. 11. 2018.

U okviru programa Knjižničnoinformacijske pismenosti (KIP) koji se  redovito provodi u našoj školskoj knjižnici učenici viših razreda Posebnog razrednog odjela su sa svojom defektologinjom Valentinom Puzović i asistenticom Glorijom obilježili su Mjesec hrvatske knjige dvodnevnim druženjem sa školskom knjižničarkom Jadrankom Jelinić Blagec u našoj školskoj čitaonici.

Knjižnica kao mjesto poticanja čitanja prostor je u kojem smo objasnili pravila lijepog ponašanja u knjižnici te pravilan odnos prema knjizi koja je naše kulturno blago. Pogledali smo naš pravilnik u stripu, upoznali smo sovića Luku, maskotu i noćnog čuvara  naše knjižnice i pročitali priču Zlatka Tomčića Veseli dimnjačar iz koje smo naučili da za svako zanimanje treba ići u školu i učiti, a svo znanje pohranjeno je u knjigama. Najviše knjiga čuva se u knjižnici i zato svi učenici dolaze u našu školsku i u narodnu knjižnicu.

Drugi dan upoznali smo dječje časopise, vidjeli razliku između novina i časopisa te sastavne dijelove tiska kao i dinamiku njihova izlaženja.

Učenici su zatim listali i čitali časopise po vlastitom izboru, a za nagradu su si izabrali postere koje bi voljeli ponijeti kući, tako da smo naše druženje završili radosno i uz poklone.