Učenici četvrtih razreda u kazalištu Žar ptica

Autor: VALENTINA ČANČIĆ, 5. 12. 2018.

U ponedjeljak, 3. prosinca 2018. godine, učenici četvrtih razreda naše škole bili su u kazalištu Žar ptica i pogledali predstavu Družba Pere Kvržice. Predstavu su učenici pratili s osmijehom na licu i velikim zanimanjem te glumce nagradili pljeskom.

Redatelj Oliver Frljić pokazao je kako se Družba Pere Kvržice može prilagoditi današnjem dječjem uzrastu pa nas je tako družba Pere Kvržice podsjetila na suvremenu repersku ekipu iz zagrebačkog kvarta u zanimljivim sportskim haljinicama. Predstava tako spaja moderno i tradicijsko te poziva gledatelja na čitanje knjige i usporedbu predstave i književnog djela.