Medni dan i pčelar u 1.a

Autor: VALENTINA ČANČIĆ, 7. 12. 2018.

U petak, 7. prosinca 2018. obilježili smo Medni dan u našem razredu. Unaprijed smo se dogovorili donijeti slikovnice, knjige, med, medenjake, domaći biljni čaj, pozvati pčelara u goste…

Na Dan svetog Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara imali smo integrirani radni dan u prvim razredima pod nazivom Školski medni dan.

Pročitali smo slikovnicu Bojane Božović, Med za doručak. Tete kuharice su nam skuhale domaći biljni čaj, zasladili smo ga medom te se zasladili medenjacima.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede svaki prvašić dobio je prigodnu poklon vrećicu s teglicom meda i slikovnicom o pčelama.

Kao kruna dana došao nam je u posjet pčelar, djed našeg učenika Juraja Uskoka. Djed nam je ispričao kako brine o pčelama, donio je košnicu, dimnicu, obukao je zaštitno odijelo. Jurajeva baka i mama ispekle su domaće medenjake s lješnjakom. Uživali smo u mirisima i okusima prirodnoga meda, čaja te domaćih medenjaka.

Saznali smo puno o brizi i važnosti pčela.

Na kraju dana smo zaključili da bi svijet bio znatno drugačiji kada ne bi bilo pčela i njihove važnosti u proizvodnji meda, ali i pomaganju biljnom svijetu u stvaranju novih biljaka.

Zahvaljujemo roditeljima našeg učenika Gabrijela Antolića te roditeljima i djedu pčelaru našeg učenika Juraja Uskoka na donacijama, organizaciji i provedbi Školskoga mednoga dana!