Najljepše je djetinjstvo koje raste uz baku

Autor: VALENTINA ČANČIĆ, 17. 12. 2018.

U petak, 14. prosinca, imali smo neobičan sat lektire zahvaljujući gospođi Gordani Hmelina, knjižničarki u mirovini, baki našega prijatelja Borne.

Bornina baka rado se odazvala pozivu da bude naš gost pripovjedač. Svojom toplom pričom o djetinjstvu, prvim danima škole, poteškoćama, brigama, strahovima i radostima zainteresirala je male slušatelje.

Radovalo ju je pisanje po ploči, ali nije uvijek bilo lako. Lakše su možda bile torbe u kojima je bila samo čitanka, pločica (tadašnja pisanka) i računica. Učenci su sa zanimanjem gledali nekadašnju pisanku, pločicu i računalo. Nije to ono računalo koje oni imaju danas!

Najzanimljivija im je bila priča o psiću Gariću koji je djeda Drageca čekao pred školom, a za nagradu je dobio malo kruha... Garić je bio djedov prijatelj. Osim životinja i ljudi, prijatelji mogu biti i knjige. A knjige čuvaju tajne, pričaju priče, bajke…

Sva djeca vole slušati bajke, pogotovo kad ih slušaju sjedeći u bakinom krilu. Danas su učenici uživali slušajući Trnoružicu, bajku braće Grimm, koju im je pročitala gospođa Hmelina... Da su bili dobri slušači pokazali su svojim točnim odgovorima na pitanja koja im je postavila. Bilo je lijepo i zanimljivo!

Borninu baku smo ispratili pljeskom i željom da nas još koji put posjeti.

„Svaki početak je težak, ako želimo nešto naučiti, moramo se pomučiti!“ poučila je baka učenike.

Hvala gospođi Gordani Hmelina na vremenu  koje je odvojila za prvašiće.

Učenici 1.d razreda i učiteljica Zdravka Hladki