Dvodnevna terenska nastava u Vukovaru

Autor: VALENTINA ČANČIĆ, 20. 12. 2018.

Dana 17. i 18. prosinca 2018. učenici osmih razreda bili su na terenskoj nastavi u gradu heroju – Vukovaru. Posjetili su mjesta stradanja za vrijeme Domovinskog rata.

Nakon dužeg puta i ručka učenici su prisustvovali predavanju o Domovinskom ratu i o bitci za Vukovar. U kasnim popodnevnim satima prijavili su se u hostel Dubrovnik i imali slobodno vrijeme za druženje, dio kojeg su proveli šetajući centrom Vukovara po njihovom Adventu. Drugog dana učenici su obišli memorijalne lokalitete: MCDR Vukovar – bivšu vojarnu 204. VU brigade, Trpinjsku cestu (groblje tenkova), Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Spomen dom Ovčaru, franjevački samostan i crkvu sv. Filipa i Jakova.

Prije povratka u Zagreb učenici su sudjelovali u Kvizu znanja – Škola mira. Učenice Lucija Rezo i Lara Zovko osvojile su 2. mjesto. Unatoč hladnoći te bolnim i tužnim temama, puno su novoga naučili i dobro se zabavili.