Škola u prirodi u Crikvenici

Autor: Željka Martan Buhin, 11. 10. 2019.

Učenici četvrtih razreda u pratnji učiteljica, socijalne pedagoginje i ravnateljice od 30. rujna do 4. listopada 2019. godine boravili su u Školi u prirodi u Crikvenici.

Cilj škole u prirodi bio je omogućiti učenicima upoznavanje prirodno-zemljopisnih, povijesnih i kulturnih obilježja primorskog zavičaja u neposrednoj stvarnosti.

Tijekom boravka u Školi u prirodi učenici su posjetili grad Senj i obišli  tvrđavu Nehaj - simbol grada Senja.

Brodom su doplovili do otoka Krka i grada Vrbnika. Uz pratnju vodiča saznali su da je Vrbnik kolijevka glagoljaša i grad iz kojeg potječe najviše svećenika. Prošli su kroz najužu ulicu na svijetu. Na otoku Krku  obišli su i  špilju Biserujku. Krečući se uređenom i sigurnom stazom oduševili su se  bogatstvom  špilje – brojnim  stalaktitima, stalagmitima i stalagnatima.

Posjetili su i grad Rijeku. Obišli su Svetište Majke Božje Trsatske, a u Astonomskom centaru prisustvovali su veoma zanimljivoj radionici o planetama  i projekciji filma o dinosaurima.

Šetnicom uz more učenici su prošetali do Aquariuma i Muzeja grada Crikvenice. Oduševili su se bogatstvom i raznovrsnosti  jadranskih i tropskih riba te upoznali s poviješću grada Crikvenice, trajektnim prijevozom Crikvenica – otok Krk  te izgradnjom Krčkog mosta.

Učenici su vrijeme provodili i u igri, kupanju, druženju, učenju, športskim natjecanjima i večernjim zabavnim programima.