XV. smotra tehničkog stvaralaštva mladih Grada Zagreba

Autor: Željka Martan Buhin, 14. 10. 2019.

Dana 28. rujna 2019. g. u našoj je školi održana XV. smotra tehničkog stvaralaštva mladih Grada Zagreba. Smotra se održava svake godine, još od 2004. godine. Cilj Smotre bio je prikazati tehničko stvaralaštvo učenika i učenica, članova školskih Klubova mladih tehničara.

Suorganizatori smotre bili su Savez klubova mladih tehničara Grada Zagreba i naša škola.

Na Smotri je sudjelovalo 35-oro učenica i učenika iz 9 Klubova mladih tehničara koji djeluju u zagrebačkim osnovnim školama. Smotri su nazočili i mentori učenika te predstavnici Saveza klubova mladih tehničara grada Zagreba, na čelu s predsjednikom Saveza, gospodinom Jadrankom Baturićem.

Prezentirano je 20 radova u područjima Automatika, Robotika, Prometna tehnika, Astronomija, Fotografija, Izrada uporabnih predmeta, Obrada materijala, Makete, Modeli i Inovacije. Ukupno je podijeljeno 12 kompleta medalja. Svi sudionici dobili su zahvalnice.

Učenice i učenici naše škole osvojili su ukupno dvije zlatne i dvije srebrne medalje.

Ian i Dominik Špoljarić, učenici osmih razreda, su za rad „Mjerenje temperature pomoću Arduina“ dobili zlatnu medalju. Istu je medalju osvojio i rad „Da Vincijev most na dvije razine“, koje je prezentirao Borna Pervan. U kategoriji Makete Mia Šipić i Margita Vidović su za rad „Urbana vila“ dobile srebrnu medalju.

Na Smotri su i predstavnici udruge „Mehatronika“ prezentirali svoj rad.

Program smotre trajao je od 9 do 12 sati. U tom su periodu učenici predstavljali svoje radove Stručnom povjerenstvu za ocjenu radova i posjetiteljima. Po završetku predstavljanja, učenici su dobili užinu.

Nakon podjele odličja, sudionici su se uputili kućama. Bila je to još jedna uspješno organizirana manifestacija u našoj školi.

Mladen Vidović