Dan kruha u produženom boravku

Autor: Željka Martan Buhin, 17. 10. 2019.

Dan kruha u našoj je školi obilježen u četvrtak, 17. listopada 2019. godine. Tim su povodom u utorak, u vrijeme produženoga boravka, učenici prvih i drugih razreda sa svojim učiteljicama organizirali radionicu izrade kruha i peciva. Učenici su pogledali edukativne video zapise i razgovarali o tome kako kruh nastaje – od sjemena i brašna do tijesta i kruha. Razmijenili su iskustva: neki su učenici pričali kako su posjetili mlin, neki su znali što je krušna peć, a neki su sa svojim bakama ili majkama radili kruh. Za drugi dio ove male radionice svi su se zaputili u blagovaonicu, gdje su marljive ruke školskih kuharica pripremile tijesto, brašno i ostali potreban pribor. Svako je dijete zamijesilo kruščić kakav je poželjelo, a neki su dodali i različite sjemenke. Kuharice su kruščiće ispekle i na tome im velika hvala! Radionica je završila na najljepši mogući način – kušanjem pečenih proizvoda, dok se prostorijom širio ugodan slatkasti miris svježe pečenoga kruha.