Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Željka Martan Buhin, 18. 10. 2019.

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje  obilježavaju se svake godine tijekom mjeseca listopada u svim odgojno - obrazovnim ustanovama naše domovine pa je tim povodom u četvrtak, 17. listopada bilo vrlo svečano u našoj školi.

U predvorju naše škole bilo izloženo mnoštvo pekarskih proizvoda, od raznoraznih kiflica, klipića, pogačica i kolača, do kruhova svih vrsta i veličina, pletenica i pogača u svakojakim oblicima. Sve su to pripremili naši vrijedni učenici uz pomoć svojih mama i baka, tako da je u pekarskim proizvodima mogla uživati cijela naša škola.

Uz kraću prigodnu priredbu u izvedbi učenica i učenika trećih razreda te dječjeg zbora, nakon uvoda ravnateljice Marine Sabolović, učenike je pozdravio i sesvetski župnik preč. Mario Migles. Prije blagoslova i kratke molitve župnik je učenicima uputio tople riječi vezane uz blagdan kruha i blagovanje općenito. "Dok ćete danas blagovati sve ovo što su ispekli vaši vrijedni roditelji, sjetite se da na svijetu ima i gladne djece", rekao je župnik blagoslivljajući pripremljene pekarske delicije. Osvrnuo se i na citat iz izvedenog igrokaza koji glasi "Između Sunca i srca nema velike razlike - Što je srce čovjeku, to je Sunce svijetu". Zaključak je da je uistinu čovjek bez srca k'o svijet bez Sunca.