Drugaši u posjetu Zagrebačkoj banci

Autor: Željka Martan Buhin, 4. 11. 2019.

U četvrtak, 31. listopada učenici 2.a i 2.c razreda obilježili su Svjetski dan štednje na zanimljiv način. Posjetili smo poslovnicu Zagrebačke banke u Sesvetama.

Ljubazna djelatnica banke, gđa Tanja Budin na samom ulazu nas je uputila prema redomatu gdje smo kao pravi klijenti uzeli odrezak s rednim brojem.

Ubrzo smo bili na redu gdje smo imali kratki razgovor s našom osobnom bankaricom. U uredu smo dobili odgovore na naša brojna pitanja. Saznali smo što je trezor, kako novac putuje do bankomata, što je bankomat, o kreditu, o štednji, dječjoj štednji, kamatama…

Slučajno smo dotaknuli sigurnosni gumb ispod stola pa smo imali i razgovor s policajcem koji se stvorio u banci u roku od 3 minute. Vrlo odgovorno se javio i slučajni krivac.

U sobi za sastanke nam se pridružila i šefica banke koja nam je ispričala o osobinama koje mora imati zaposlenik banke. Zaključili smo da su neki od nas i sami dobri kandidati za bankarsko zanimanje. Osim što smo odgovorni, marljivi, strpljivi, ljubazni, neki od nas su i dobri „timski igrači“. Što znači da se isplati dobro surađivati u školi kada radimo u paru ili skupini. Također smo otkrili i da smo štedljivi. Štednjom struje, vode i papira štedi se i novac kojim se mora platiti potrošeno.

Najveći doživljaj posjeta banci na nas je ipak ostavio dolazak bombona  koji je striček iz trezora stavio u kapsulu za novce i posebnim kanalom poslao za nas. Kasnije je stigla i kapsula puna eura.

Prepuni dojmova vratili smo se u školu gdje smo podijelili poklone koje smo dobili od Zagrebačke banke.

Zahvaljujemo vrlo gostoljubivim i srdačnim tetama Tanji, Nataši i njihovoj šefici na pozivu, pokolonima i gostoprimstvu!

Također zahvaljujemo i gđi Juranović, mami našega Lovre na organizaciji susreta, te tati našega Filipa Hribara koji nam je „pojačao“ poklone!

Pozdrav od drugaša!