Drugaši u Knjižnici Selčina

Autor: Željka Martan Buhin, 8. 11. 2019.

Započeo je i ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige tijekom kojeg se mjesec dana od 15. listopada do 15. studenoga govori o knjigama, promiče čitanje te se raznim aktivnostima potiče ljubav prema pisanoj riječi. Ovogodišnji moto je U ritmu čitanja. Tako su učenici 2. a posjetili Gradsku knjižnicu Selčina gdje su u ritmu izražajnog čitanja obilježili Mjesec hrvatske knjige.

Učenici 2. a knjižnicu su posjetili u četvrtak, 7. studenoga u pratnji učiteljica Jasminke Pizzitola i Tamare Bačinić.

Uživali smo u lutkarskom igrokazu nastalom prema hrvatskoj narodnoj bajci Žabica djevojka. Igrokaz su izvela djeca koja su članovi knjižnice Selčina te knjižničarka Dunja Lovrenčić Gašljević. Potom smo izražajno čitali dijelove bajke. Prema pročitanim dijelovima osmislili smo ilustracije. Nastali likovni uradci spojeni po redoslijedu događaja čine našu razrednu slikovnicu bajke Žabica djevojka.

Bilo nam je jako zanimljivo. Uživali smo u lutkarskom igrokazu, čitanju bajke te izradi slikovnice. Pozvani smo na izložbu slikovnica kojom će završiti Mjesec knjige. Svakako ćemo se odazvati pozivu.

Zahvaljujemo dragoj knjižničarki gospođi Dunji Lovrenčić Gašljević na pozivu i književno-literarnoj radionici!

Učenici 2. a s učiteljicama