Odlazak u Zagrebačko kazalište lutaka

Autor: Željka Martan Buhin, 13. 11. 2019.

Učenici 1. razreda i učenici POOS odjeljenja u pratnji svojih učiteljica 12. studenoga 2019. godine posjetili su Zagrebačko kazalište lutaka. Tamo su gledali vrlo zanimljivu, popularnu i rado gledanu predstavu Tri praščića prema dramatizaciji istoimene bajke braće Grimm. Za neke učenike  bio je to prvi susret s kazalištem lutaka, a svi su se jako dobro proveli.  Na kraju su svi otpjevali  prateću pjesmu „Tko se boji vuka još, tri za groš…“ i pljeskom nagradili glumce koji su pokretali i oživjeli lutke.

Nakon predstave učenici su sudjelovali i u radionici izrade lutaka. Izrađivali su vuka i praščića kao lutke na štapu. Izrađene lutke ponijeli su u školu.