Uz čaj o omiljenim knjigama

Autor: Željka Martan Buhin, 30. 1. 2020.

Da knjižnica nije samo mjesto na kojem se posuđuju i vraćaju knjige, uvjerili smo se mi - učenici 2. b razreda u petak, 24. siječnja u vrijeme produženoga boravka. Knjižničarka Željka Martan Buhin za nas je organizirala pravu pravcatu čajanku!

Svi zajedno okupili smo se u prostoru školske čitaonice i udobno se smjestili. Knjižničarka je pripremila topao, ukusan i mirisan voćni čaj i ulila ga u naše omiljene šalice koje smo za ovu prigodu brižljivo ponijeli od kuče. Učiteljica Valentina podijelila je keksiće koji su zasladili druženje, a svatko od nas donio je i svoju najdražu knjigu. Izmjenjivali smo se na posebnoj čudesnoj fotelji, gdje smo jedni drugima čitali kratke ulomke, ispričali zašto nam je baš ova knjiga najdraža i zašto bi ju naši prijatelji svakako trebali pročitati. Bilo je tu svega: od stripova, bajki, šaljivih priča i slikovnica, sve do pravih dugačkih romana. Na kraju je svatko od nas upamtio barem jedan naslov koji će (kako se učiteljica i knjižničarka nadaju) posuditi u knjižnici i pročitati.

Toliko nam se svidjelo da smo već dogovorili iduću čajanku!

Topli pozdrav šalje 2.b!