4. e na čajanci u školskoj knjižnici

Autor: Željka Martan Buhin, 31. 1. 2020.

U četvrtak, 30. siječnja 4. e razred, čija je učionica smještena uz školsku knjižnicu, jutro je proveo u opuštajućoj atmosferi. Prizvani mirisom šumskih bobica koji se širio prostorom čitaonice, učenici su se s radošću smjestili u čitaonički prostor, a na klupe poredali svoje šalice nestrpljivo iščekujući mirisne kapljice toplog, slatkog napitka. Čekajući tako da se u šalicama ohladi čaj kojim ih je netom prije poslužila knjižničarka Željka, učenici su uživali u legendi o podrijeklu čaja, pričama o običajima ispijanja čaja u različitim kulturama te otkrili ljekovita svojstva ovog napitka kojeg posebice konzumiramo u vrijeme studeni ili prehlade. Kako bi čajanka bila potpuna, nisu izostali ni fini keksići. Veselimo se ponovnom druženju u školskoj knjižnici, a kamo će nas priča uz čaj sljedeći put odvesti, jedva čekamo saznati.