Dopustite da se predstavim na...

Autor: Željka Martan Buhin, 25. 9. 2020.

Na inicijativu Vijeća Europe, Europski dan jezika obilježava se 26. rujna još od 2001. godine. Učiteljica Engleskoga jezika Nikolina Ćurković je tim povodom  osmislila projekt "Let me introduce myself in..." ("Dopustite da se predstavim na..."). Cilj projekta je promicanje višejezičnosti te upoznavanje s manje popularnim europskim jezicima.

Tako su učenici 6. e i 7. e učili predstaviti se i pozdraviti na češkom, nizozemskom, ruskom, španjolskom i talijanskom te naravno, na jezicima koje već uče u školi - njemačkom i engleskom jeziku. S češkim nam je pomogla profesorica Davorka Pekišić, s nizozemskim učiteljica Barbara Jajčanin, sa španjolskim profesorica Daniela Kresić te im se ovom prilikom zahvaljujemo. Uz to su učenici napravili i plakate na kojima su napisali što su naučili, a izložbu plakata možete pogledati u hodniku na prvom katu naše škole. Vrhunac projekta bio je poziv gospođe Sandre Maričić, novinarke i urednice na Hrvatskom radiju koja je s učenicima željela razgovarati o Europskom danu jezika. Emisija "Pet na pet" za koju su naši učenici intervjuirani bit će emitirana u ponedjeljak, 28. rujna u 13:45 na Prvom programu Hrvatskoga radija. Kako ne bi sve ostalo samo između učenicika 6. e i 7. e razreda, pozivamo vas da pogledate video koji smo snimili i poslušate kako zvuče ti manje popularni jezici te sami pokušate naučiti predstaviti se na njima.