ZOOM radionica o invaliditetu

U utorak, 15.12.2020. učenici trećih razreda digitalno su se umrežili na ZOOM sastanku. Sastali su se virtualno na druženju s gospodinom Denisom Marijonom iz Saveza SUMSI (Hrvatski savez udruga za mlade i studente s invaliditetom) kako bi razgovarali o invaliditetu u sklopu projekta „Iskustvom i znanjem do jednakosti“.

Proširili su znanja o značenju pojma invaliditeta, doznali više o pravima i obvezama osoba s invaliditetom, razgovarali s predavačem osobom s invaliditetom, upoznali načine kako pomoći vršnjacima ili slučajnim prolaznicima osobama s invaliditetom, vidjeli su specifičnu opremu za slijepe te načine služenja s modernim sredstvima tehnologije, osvijestili su i da osobe s invaliditetom mogu sudjelovati u različitim sportovima kao i drugim zabavnim aktivnostima.

Učenici su bili jako zainteresirani te su postavljali brojna pitanja. Pokazali su da znaju puno, ali su i naučili puno o invaliditetu te kako se odnositi prema osobama s invaliditetom.

Neki od komentara nakon radionice:

Gabriel: „Ne mogu se odlučiti što mi je bilo najzanimljivije jer puno toga nisam znao o invalidima. Postavio sam nekoliko pitanja jer me puno toga zanimalo. Zanimljivo mi je kako slijepi ljudi čitaju, pogotovo o Brajlovom pismu. Mislio sam da bi im bilo lakše čitati ispupčena slova, a ne točkice, ali sam bio u krivu.“

Ante: „Bilo mi je najbolje vidjeti kako se  osobe s invaliditetom bave različitim sportovima.“

Lovro: „Na radionici mi je bilo super. Naučio sam više o vrstama pasa koji pomažu slijepim ljudima.“

Zahvaljujemo gospodinu Denisu Marijonu iz Saveza SUMSI na održanoj radionici!

Učenici 3.a i 3.b s učiteljicama

objavio: ŽELJKA Martan Buhin   datum: 18. 12. 2020.