Druženje s knjižničarkom u školskoj knjižnici

U četvrtak, 25. ožujka 2021. učenici 3. a imali su susret s knjižničarkom Tatjanom Rozalijom Ovčar iz Knjižnice Sesvete. Draga gošća posjetila je trećaše kako bi razgovarali o pročitanom romanu Mrežir, zemlja zmajeva i mačaka, Nataše Govedić. Naime trećaši su se uključili Dječji čitatetljski  klub Čitafora, Knjižnice Sesvete u kojem na dodatnoj nastavi iz Hrvatskoj jezika, djeca polaznici čitaju naslove prema preporuci knjižničarke. Tako su u ožujku uz lektiru čitali i ovu predivnu knjigu.

S knjižničarkom su analizirali djelo prema bilješkama koje su vodili tijekom čitanja. Izrazili su zadovoljstvo pročitanom knjigom, iznijeli dijelove knjige koji im se nisu dopali, pričali o dijelovima koji su im se svidjeli, o neobičnim, maštovitim riječima kakve su primjerice šmecki jezik, mačkitetkica…

Trećaši su se razveselili kada su čuli da postoji i nastavak romana, a zove se Zmajir.

Na kraju su učenici predstavili svoje uratke nastale prije čitanja i nakon čitanja romana. Ispričali su dragoj gošći Tatjani o svojim plakatima te pročitali priče nastale prema naslovnici knjige prije samog čitanja.

Nastali dječji radovi bit će izloženi u virtualnoj izložbi na stranicama Knjižnice Sesvete!

Hvala gospođi Tatjani Rozaliji Ovčar na posjeti i preporuci za čitanje Mrežir, Zemlja mačaka i zmajeva, Nataše Govedić!

učiteljica Jasminka Pizzitola

objavio: ŽELJKA Martan Buhin   datum: 26. 3. 2021.