UČENICI 3. D U KNJIŽNICI SELČINA

Autor: Željka Martan Buhin, 15. 6. 2021.

Učenici 3.d razreda upoznali su pjesnika kajkavca Vinka Hasneka.

Rođen je u Glavnici o kojoj priča s puno ljubavi. Do  sada je  izdao  zbirke: Zdroblena idila, Den prije, golubica, Pregledavanje albuma i Zlatna reč.

Upravo se i pjesma Zlatana reč svidjela učenicima.

Zanimljivo i lijepo je bilo slušati „zlatne kajkavske“ riječi  koje pjesnik „lovi„ u svakodnevnom životu i stvara tople, emotivne pjesme koje nas potiču na strpljenje, razmišljanje, ljubav prema svemu i svima s kojima dijelimo lijepe i tužne životne trenutke .

Sa zanimanjem smo slušali pjesme i otkrivali značenje kajkavskih riječi.  Nisu izostala ni zanimljiva pitanja upućena pjesniku na koja je strpljivo odgovarao.

Saznali smo kako stvara pjesme, gdje pronalazi inspiraciju, koje su mu pjesme najdraže ...

Želimo da još dugo „lovi“  zlatne, tople i utješne riječi.

Zahvaljujemo gospodinu Hasnaku, učitelju Mirku Marasoviću te knjižničarki gospođi Dunji Gašljević  s kojom uvijek imamo izvrsnu suradnju.

Učenici 3. d  i učiteljica  Zdravka Hladki

Zlatna reč

Vlovil sam Te!

Sela je