Forum teatar

Autor: Željka Martan Buhin, 15. 6. 2021.

Učenici 7. a razreda od polovice mjeseca svibnja sudjelovali su u projektu "Moj tata i ja" u organizaciji udruge Ambidekster klub i Saveza udruga za mlade i studente s invaliditetom SUMSI. Dramske radionice Forum teatra u sklopu projekta „Moj tata i ja” održavale su se jednom tjedno u skladu s epidemiološkim mjerama.

Forum teatar je oblik interaktivnog kazališta koje je razvio brazilski kazališni stvaralac Augusto Boal i u kojem se briše razlika između izvođača i gledatelja. Predstava forum teatra u pravilu je kratko uprizorenje nekog životnog problema koji se tiče gledatelja kao i izvođača. Gledatelji postaju izvođači na taj način što se aktivno uključuju u dramsku igru i igraju likove iz ponuđene priče, te na taj način sudjeluju u razumijevanju i razrješavanju iznesenog životnog problema.

Forum teatar je vrsta kazališta koja služi kao sredstvo aktivnog propitivanja tema, stavova, odnosa i situacija, poligon za rješavanje određenih problema.