Oboji svijet šarenim bojama tolerancije

Autor: Željka Martan Buhin, 24. 10. 2013.

Forum za slobodu odgoja raspisao je poziv za Nagradni natječaj pod nazivom "Oboji svijet šarenim bojama tolerancije" kojem su se učenici naše škole rado odazvali svojim likovnim i literarnim radovima.

Svi smo mi različiti. Ta različitost nas obogaćuje i razveseljuje čineći život punim raznih boja mišljenja, uvjerenja, jezika i svega drugoga što nas čini posebnima. Tu različitost, taj široki spektar boja ljudskosti, treba svakim danom njegovati i održavati, a najbolje oruđe za to je tolerancija. Tolerancija je poštivanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti svjetskih kultura, oblika izražavanja i načina bivanja ljudima. „Tolerancija je harmonija u različitosti!“ Ovom kampanjom organizatori natječaja obilježavaju 16. studenog – Međunarodni dan tolerancije i podsjećaju koliko je važno prihvaćanje i poštivanje različitosti za svakodnevni život, ali i važnost učenja mladih naraštaja toleranciji i življenju u različitosti.