Treće mjesto na ekipnom natjecanju iz matematike

Autor: Željka Martan Buhin, 9. 12. 2013.

Učenici naše škole 30. 11. 2013. godine sudjelovali su na ekipnom natjecanju iz matematike u Slatini gdje su ostvarili zapažene rezultate. Na natjecanju su sudjelovale ekipe iz sedam škola s ukupno 204 učenika koji su bili raspoređeni u 51 ekipu u tri kategorije. Naša škola sudjelovala je s 4 ekipe.

U kategoriji sedmih i osmih razreda bile su ukupno 22 ekipe.

Plasman naših ekipa:

9. mjesto Ekipa pod nazivom CAUCHY:  Karla Gale, Filip Sente, Mario Mrzljak i Klara Ćurković

6. mjesto Ekipa pod nazivom HILBERT:  Lorena Erstić, Ela Crnković, Nika Nakić i Franjo Čuljak

Najuspješnija ekipa pod nazivom PTOLOMEJ :  Petar Jukić, Ivan Sušac, Klara Kiš i Eugen Klišanin osvojila je 3. mjesto.

Ekipa BOOL koju su sačinjavali učenici Laura Ozimec, Anita Marić, Monika Džalto i Filip Buhiniček natjecali su se u kategoriji petih i šestih razreda i osvojili su 4. mjesto od ukupno 19 ekipa.

Nakon natjecanja i druženja u OŠ Josipa Kozarca u Slatini posjetili smo uz  pratnju  profesorica matematike Ljiljane Peretin ergelu u Višnjici. Naši učenici pogledali su prekrasne konje i galeriju u kojoj su smještene starine tog kraja. Nakon toga domaćini su nas počastili kolačem od batata.

Čestitke našim učenicima!

Antonija Buhiniček, prof.