Referentna zbirka

ENCIKLOPEDIJE, RJEČNICI, ATLASI

ENCIKLOPEDIJE NA INTERNETU

RJEČNICI

• Hrvatski jezični portal - zajednički projekt Novog Libera i Srca. Većini riječi u bazi pridodani su izvedeni oblici, tj. gramatička razrada. Sadrži preko 100 000 osnovnih riječi.

JEDNOJEZIČNI RJEČNICI

DVOJEZIČNI RJEČNICI

VIŠEJEZIČNI RJEČNICI

• EU-dictionary - zastupljeni jezici: engleski, njemački, talijanski, španjolski, francuski, nizozemski, švedski, finski, japanski, latinski
  • Logos dictionary - zastupljena 22 jezika plus AV-materijali

INFORMATIČKI RJEČNIK

• Megabajt - besplatni online informatički rječnik na hrvatskom jeziku

ATLASI

PRIRUČNICI

• Priručnik za roditelje o sigurnijem Internetu za djecu i mlade - Povodom Dana sigurnijeg Interneta 2012., koji se obilježava 7. veljače udruga Suradnici u učenju pripremila je Priručnik za roditelje. U priručniku za roditelje roditelji mogu pronaći opće savjete, malo složenije savjete, podsjetnik da ne zaboravite razgovarati s djecom te važne informacije o društvenim mrežama.
  • Zaštitite privatnost na Facebooku - U brošuri Nacionalnog CERT-a pod nazivom saznajte sve informacije vezane uz izlaganje opasnostima prilikom postavljanja osobnih podataka i sadržaja na najpopularniju društvenu mrežu te kako podesiti svoj profil na Facebooku tako da čuva privatnost vaših osobnih podataka, fotografija i kontakata.
  • Sigurnije na internetu - vodič za računalne laike koji pomaže prepoznati opasnosti i aktivno se zaštititi. Pokriva najpopularnije usluge, kao što su društvene mreže (Facebook) i dijeljenje datoteka (BitTorrent), a posebno se fokusira na izbjegavanje prijevara te zaštitu privatnih i osjetljivih podataka.
  • „Netiquette“ - Kako se „ponašati“ u „novom“, virtualnom svijetu? Koja su pravila lijepog on-line ponašanja? Odgovore na brojna pitanja o bontonu na internetupotražite na ovoj mrežnoj stranici.
  • Priručnik za učenje i poučavanje (za učenike) - izd. Agencija za odgoj i obrazovanje
  • Priručnik za učenje i poučavanje (za nastavnike) - izd. Agencija za odgoj i obrazovanje