PEDAGOŠKI KUTIĆ

TRI, DVA, JEDAN, POZOR- POČINJE ŠKOLA!

Autor: Gordana Grujić, 1. 9. 2023. 11:39

Školske brige i obaveze uskoro nam dolaze. Bezbrižno ljeto bliži se kraju.  Mnoge obitelji prije samog početka školske godine mogu biti pod pojačanim pritiskom. Posebno one obitelji koje po prvi puta upisuju svoje dijete u školu. Imate previše pitanja, a premalo odgovora. Ne znate što je potrebno, kupiti, pripremiti i to vas kako se bliži početak prvog dana škole sve više brine.   U svakom slučaju, svi se uskoro vraćaju u školu,  ostali školarci i prvašići.  a ovaj će prijelaz iz vrtića u školu definitivno utjecati na funkcioniranje čitave obitelji školaraca   tijekom naredne školske godine. Često od roditelja prilikom procijene zrelosti za školu čujemo kako su upravo oni zabrinuti, uznemireni te osjećaju nelagodu. Svjesni su da je bezbrižnim vrtićkim danima došao kraj. Kako za njihovu djecu tako i za njih kao roditelje. Za neku je djecu, međutim, polazak u školu i pohađanje škole obilježeno strahovima od neuspjeha i nepoznatih okolnosti, tjeskobom, boli odvajanja od roditelja i društvenom neugodom.

OKRUGLI STOL NA TEMU JEDNORODNOG RODITELJSTVA

Autor: Gordana Grujić, 1. 6. 2023. 11:15

U četvrtak 18. svibnja, povodom Međunarodnog dana obitelji u našoj školi održan je okrugli stol u suradnji s Udrugom Iskra. Predstavljen je projekt Roditeljstvo u ogledalu kojeg već drugu godinu naša škola provodi u parnerstvu s Udrugom Iskra, a koji je namijenjen jednoroditeljskim obiteljima.

Više o ovom događaju možete pročitati i OVDJE i na web stranicama Udruge Iskra-OVDJE

Arhiva naših vijesti

Announcement:Brošura Ureda za postupanje u kriznim situacijama dostupna je na sljedećoj poveznici:

[KREATIVNI NATJEČAJ: ŠKOLSKOM POZITIVOM PROTIV KRIZE]

Ambidekster klub poziva sve učenike i učenice od 4. do 8. razreda osnovne škole na sudjelovanje u kreativnom natječaju pod nazivom „Školskom pozitivom protiv krize“. Učenici trebaju u suradnji s članovima svoje obitelji osmisliti likovni (slika, crtež) ili literarni rad (kratka priča, pjesma) kojim će nam pokazati kako svoju školu u kriznim vremenima mogu učiniti vedrijim mjestom.

Tema adresira aktualnu krizu izazvanu pandemijom COVIDA-19  koja, između ostalog, utječe na školski sustav i sve njegove korisnike: zaposlenike, učenike i njihove obitelji.  Želja nam je angažirati obitelji da aktivnim sudjelovanjem i zajedništvom pridonesu poboljšanju školskog ozračja „daškom pozitive“.

Tri najbolje skupine autora nagrađujemo društvenom igrom za cijelu obitelj. Izabrani radovi bit će prikazani na izložbi u OŠ Luka Sesvete te na webu i društvenim mrežama Ambidekster kluba, kao i u tiskanom priručniku zbirke radova.

Radove je potrebno poslati u pdf formatu na e-mail Udruge:  info@ambidekster.hr, a u prilogu navesti sljedeće informacije:

• ime i prezime učenika
  • koji su članovi obitelji sudjelovali
  • razred učenika
  • naziv i adresu škole koju pohađa učenik
  • kratki opis ideje rada

Rok za dostavu radova je 10. studeni 2020.

Natječaj provodimo u sklopu projekta „Kreativne inicijative učenika i roditelja za školu otvorenu zajednici“, a cilj je potaknuti povezivanje učenika, roditelja i nastavnika u stvaranju sigurnog i poticajnog školskog okružja te aktivnom djelovanju i doprinosu zajednici. Projekt provodimo uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. Proglašenje pobjednika održat će se na izložbi sukladno poštivanju mjera opreza i socijalnog distanciranja.

Suglasnost za korištenje osobnih podataka

Sukladno Općoj uredbi o zaštiti podataka, sudjelovanjem u ovom natječaju dajete svoju suglasnost za korištenje i dijeljenje vaših podataka za potrebe praćenja, vrednovanja i slanje izvještaja Ministarstvu znanosti i obrazovanja koje sufinancira provođenje projekta „Kreativne inicijative učenika i roditelja za školu otvorenu zajednici“ Ambidekster kluba. Ova suglasnost, na temelju projektnog ugovora, služi kao dokaz odrađenih aktivnosti i pomaže nam da dokažemo da se aktivnost održala. U svakome trenutku možete povući svoj pristanak za sve navedene svrhe upotrebe Vaših osobnih podataka, kao i njihovo brisanje ili izmjenu.Za povlačenje pristanka korištenja Vaših osobnih podatka, obratite se službeniku za zaštitu podataka Tatjani Brus, putem elektroničke pošte: tatjana@ambidekster.hr

Dragi roditelji, u prilogu je letak Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba. Razgovarajte sa svojom djecom i umirite ih kako bi mogla nesmetano nastaviti sa svakodnevicom.

Projekt "Učenje međugeneracijske solidarnosti"

U suradnji sa Zakladom Zajednički put naša škola  sudjeluje u projektu "Učenje međugeneracijske solidarnosti" Projekt je financiran od strane Zaklade Hrvatska za djecu, a namijenjen je učenicima svih petih razreda. Svrha i cilj projekta je praktično učenje djece vrijednostima međugeneracijske solidarnosti kroz razvijanje empatije i brige za starije osobe; osvještavanje stereotipa i predrasuda o starijim osobama te poticanje međugeneracijske integracije i aktivnosti.

Centar za zdravlje mladih

Misija Centra za zdravlje mladih Zagreb jest povećati dostupnost zdravstvenih sadržaja vezanih za poboljšanje spolnoodgovornog ponašanja, zaštitu reproduktivnog zdravlja, zaštitu mentalnog zdravlja te promociju zdravih stilova života mladih.

Centar je organiziran na mjestu koje je dostupno mladima i dobro povezano gradskim prijevozom, u Heinzelovoj ulici 62a.

Planiran je kao projekt u kojem će se pružati izvaninstitucionalne usluge po principu drop in centara, bez uputnice, besplatno za korisnike. Centar nudi savjetovanje mladima, mladim majkama, mladim obiteljima te savjetovanje za školsku djecu i adolescente s ciljem zdravog odrastanja i što boljeg uklapanja u okolinu.

link: https://www.czm.hr/o-nama