PEDAGOŠKI KUTIĆ

Kako se nositi sa stresom?

Autor: Željka Martan Buhin, 10. 5. 2021.

Početkom 2020. godine odjednom nas je snašlo mnoštvo nepoznatih nam pojmova i događaja (koronavirus, samoizolacija, izolacija, nastava na daljinu, potres). Potres u Petrinji, koji smo snažno osjetili i u Zagrebu, opet nas je dodatno uznemirio i „dobro protresao“ na samom kraju 2020. godine te nas podsjetio kako 2020. još nije gotova s iznenađenjima.

Sredinom siječnja 2021. godine u školi smo krenuli s pedagoškim radionicama Kako se nositi sa stresom?

Predavanje i radionicu Kako se nositi sa stresom? pripremila je i vodila školska pedagoginja Jelena Šestak Novak, a radionica je bila namijenjena učenicima od trećeg do osmog razreda. Pedagoško predavanje i radionica osmišljeni su u skladu s ishodima učenja u kojima učenici mogu prepoznati stresne događaje kao i promjene u vlastitom tijelu. Učenici su također usvojili kako primijetiti promjene koje se javljaju u ponašanju i emocije koje nas obuzimaju kada smo pod stresom. U teorijskom dijelu radionice učenici su upoznati s raznim stresorima te su naučili prepoznati i nabrojiti situacije koje nas mogu dovesti do stresne reakcije. Učenici će moći samostalno koristiti strategije samopomoći i pomoći u stresnim situacijama koje smo naučili tijekom praktičnog dijela radionice te ih samostalno prakticirati vježbama relaksacije i opuštanja.

Učenici svih uzrasta i razrednih odjela su predavanje pozorno slušali te su bili vrlo aktivni sudionici u radionicama.

Radionica je provedena i u posebnim razrednim odjelima za učenike s djelomičnom integracijom.

Za roditelje učenika svih petih razreda organiziran je i roditeljski sastanak na daljinu 16. ožujka 2021. godine preko Zoom platforme kao nastavak ove pedagoške radionice. Roditelji naših učenika dobili su korisne savjete kako biti podrška svojoj djeci u traumatskim i teškim životnim trenucima.

Priloženi dokumenti:
5_koraka_samopomoci_(1).pptx (183.68 KB)