UPISI U PRVI RAZRED

Upisi u prvi razred u školskoj godini 2024./2025.  provode se od  31. ožujka 2024. do 15. lipnja 2024. godine  u osnovnoj školi koju će dijete pohađati sukladno upisnom području. Sva djeca koja navrše 6 godina do 1. travnja 2024. godine školski su obveznici.

UPISNA PROCEDURA ZA UČENIKE KOJI PRIPADAJU UPISNOM PODRUČJU OSNOVNE  ŠKOLE  LUKA  (bez obzira upisuje li se dijete u našu školu ili u neku drugu):

1. Pregled kod školske liječnice

Roditelji su dužni  putem aplikacije TERMINKO naručiti dijete na liječnički pregled kod liječnice školske medicine dr. Biserke Labavić (Dispanzer školske medicine u Domu zdravlja Sesvete, Ninska 10).

2. Pregled/testiranje u školi

Testiranje obavlja stručni tim škole. Mjesto održavanja testiranja je u  uredu stručnih suradnika  na 1. katu škole. Predviđeno vrijeme termina testiranja je oko 30 minuta.

3. Roditelji ili skrbnici djece - školskih obveznika koji su odabrali neku drugu školu, a po mjestu stanovanja pripadaju našoj školi, dijete su dužni dovesti  na testiranje u Osnovnu školu Luka te na liječnički pregled kod naše školske liječnice dr. Labavić.

4. Molimo roditelje da dođu u školu  kako bi dobili  termin testiranja ovisno koji vrtić pohađa.

DV SESVETE-     18.3.2024.  ponedjeljak od 15 i 30 do 18 sati.

DV MARKUŠEVEC-   19.3.2024. utorak  od 15 i 30 do 18 sati.

DV ŠEGRT  HLAPIĆ  i  DV LEPTIR -   20.3.2024. srijeda od 15 i 30 do 18 sati.

Obavezna dokumentacija koju je potrebno donijeti pri dolasku u školu na dan testiranja djeteta za psihofizičku zrelost  je sljedeća (ponijeti kopije dokumenata):

1. Potvrda o prebivalištu/ boravištu koju izdaje MUP RH ili važeću osobnu iskaznicu djeteta ukoliko ju posjeduje

2. Kopija rodnog lista ili domovnice

3. Potvrdu o zaposlenju ili  evidenciji radnog staža HZMO-e roditelja ili skrbnika u slučaju potrebe za uključivanjem u program produženog boravka

4. Liječnička dokumentacija (ako je dijete ima i ako je bitna za školu)

5. U slučaju razvoda roditelja molimo dostaviti i rješenje o skrbništvu.

UPISNA PROCEDURA ZA UČENIKE KOJI NE PRIPADAJU UPISNOM PODRUČJU OSNOVNE ŠKOLE  LUKA  (a roditelji ih žele upisati u našu školu):

1. Pregled kod školske liječnice u ambulanti koja je određena prema mjestu stanovanja, odnosno upisnom području.

2. Pregled/testiranje u školi kojoj dijete - školski obveznik pripada prema upisnom području.

3. Zamolba za upis u našu školu, odnosno u školu izvan upisnog područja

Zamolba (preuzeti OVDJE) koja se upućuje na mail adresu Osnovne škole Luka:  ured@os-luka-sesvete.skole.hr  prije obavljenih pregleda kod liječnice i u školi kojoj dijete - školski obveznik pripada.

4. Razgovor roditelja ili skrbnika i djeteta sa stručnim timom naše škole  (potrebna  potvrda o utvrđenom psihofizičkom stanju djeteta koji su obavili u školi kojoj prema upisnom području pripadaju -Obrazac 5).

POTREBNI DOKUMENTI

Za prijevremeni upis - Rješenje koje izdaje Gradski ured za obrazovanje.

UTVRĐENE TEŠKOĆE  I  ODGODE  2023./2024.

Djeca školski obveznici s već utvrđenim teškoćama u razvoju i djeca s odgodom upisa za školsku godinu 2023./2024. trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u 1. razred od 1. veljače do 15. travnja 2024. godine.

Prilikom ulaska u školu važno je pridržavati se sljedećih uputa:

U slučaju povišene temperature i bolesti djeteta molimo  ne dolaziti u školu, već telefonski javiti izostanak i dogovoriti drugi termin.

Molimo vas da ne kasnite na termine i da donesete svu potrebnu dokumentaciju kako bismo se držali zadanih vremenskih okvira.