PROJEKT FINANCIJSKA PISMENOST - KUPUJMO POVOLJNIJE

Autor: Romana Sosa, 9. 2. 2024.

Učenici sedmih razreda su krenuli u istraživanje cijena. Cilj projekta je bio oblikovati svijest potrošača o važnosti pametnog i odgovornog trošenja novca i stjecanje znanja koje će pomoći u donošenju boljih odluka pri kupnji.

Sedmaši su, radeći taj projekt primijenili gradivo koje je inače zahtjevno. Kako su uspjeli u tome i što su zaključili i naučili pogledajte ovdje.

Projekt: Financijska pismenost - Kupujmo povoljnije

Zadatak vezan za temu Linearna ovisnost - sedmi razred

Ishod:  Oblikovati svijest potrošača o važnosti pametnog i odgovornog trošenja novca i stjecanje znanja koje će pomoći u donošenju boljih odluka pri kupnji.

Učenici su trebali istražiti cijene proizvoda u različitim trgovinama, na temelju podataka  napisati formule i nacrtati grafove. Odrediti razliku najpovoljnije i najskuplje kupovine u ovisnosti o većoj količini proizvoda. Odrediti godišnji trošak vrećica za kupovinu. Napisati zaključak.

Romana Sosa, prof.