UČENICI PRVIH I DRUGIH RAZREDA NA PREDSTAVI BIJELI KLAUN

Autor: Natalija Damjanović, 15. 2. 2024.

Dana 15. veljače 2024. godine učenici prvih i drugih razreda u pratnji učiteljica  pogledali su poučnu interaktivnu predstavu Bijeli klaun u Narodnom Sveučilištu Sesvete. Glumci kazalište slijepih i slabovidnih Novi život prikazali su  na zanimljiv način da među nama postoje osobe koje zu različite i da ih se ne treba bojati, a niti im se rugati. Učenici su za zanimanjem pratili igru glumaca i kazališta sjena. Učenicima se posebno svidio način traženja i doživljaja boja u prirodi.

Učenici prvih i drugih razreda po prvi puta su se susreli s glumom slijepih i slabovidnih osoba te su  glumce nagradili velikim pljeskom i na taj način pokazali svoje oduševljenje.

Svatko od nas u jednom trenutku svoga života može biti bijeli klaun i tragati tijekom odrastanja za vlastitim smislom života.