DRUGAŠI U OPĆINSKOM SUDU U SESVETAMA

Autor: Natalija Damjanović, 4. 3. 2024.

U ponedjeljak 4.ožujka 2024. učenici 2.a odazvali su se pozivu gospođe Alenke Sinić, majke naše učenice 2.a Lare Sinić. Posjetili su Općinski sud u Sesvetama.

Rekreativnom šetnjom od 20-ak minuta došli su do Industrijske ceste. Dočekala ih je gospođa Sinić koja je  je ujedno i vodila prostorom suda.

Odmah na ulazu prošli su kroz detektor metala, a pravosudni policajac ih je dodatno pretražio posebnim pomagalom za pretraživanje metala.

U prizemlju su posjetili ured pisarnice gdje su vidjeli hrpe i hrpe spisa. Upoznali su tete koje su po zanimanju upisničarke. Ukratko su ispričale što rade, o tome da su pohađale srednju upravnu školu.

Na katu zgrade ušli smo u prostor glavne sudnice. Tu su nas ugostile gospođa sutkinja i gospođa predsjednica suda.

Kroz njihovo predstavljanje i naša pitanja puno smo doznali o zanimanjima sutkinje, predsjednice suda, zapisničara, upisničara i pravosudnih policajaca, ali i o kulturi ponašanja u prostoru suda.

Sutkinje su morale završiti Pravni fakultet koji nije nimalo lak.

Zaključili su da je svako od spomenutih zanimanja jako važno i da jedno bez drugih ne mogu!

Na kraju je bilo zanimljivo da je većina učenika izrazila želju da bi bili pravosudni policajci, a nekolicina bi bili suci, poneki bi možda bili i zapisničari. Naravno svatko je imao svoje razloge zašto.

Na kraju su se počastili slatkišima i sokićima!

Hvala djelatnicima Općinskog suda na izdvojenom vremenu i trudu!

Posebno hvala gospođi Alenki Sinić, majci naše učenice Lare Sinić na organizaciji!

Učenici i učiteljice Jasminka Pizzitola i Marija Šarec Miškin