65. DRŽAVNO NATJECANJE IZ MATEMATIKE

Autor: Gordana Grujić, 25. 4. 2024.

Učenici naše škole, David Ian Lučić iz 8. e i Marino Marković iz 6. d, sudjelovali su na 65. državnom Natjecanju iz matematike koje se održavalo u Vodicama od 22. do 24. travnja 2024. godine.

David Ian osvojio je 5. mjesto, a Marino Marković 6. mjesto. Učenici su za izvrsne rezultate dobili pohvalu Državnog povjerenstva.

Kako bi postigli ovakve izvrsne rezultate, učenici su uspješno prošli školsko, te su se zahvaljujući odličnim rezultatima na županijskom natjecanju,  plasirali na državno natjecanje.  Od 20 najuspješnijih učenika 8. razreda u Hrvatskoj David Ian osvojio je 5. mjesto, a od 23 najuspješnija učenika 6. razreda u Hrvatskoj Marino je osvojio 6. mjesto. Mentorice ovih sjajnih učenika su profesorice Slavica Barnjak i Marija Štimac.

Čestitamo našim učenicima i mentoricama na izvrsnim rezultatima!