NOVINARSKI SUSRET

Autor: Gordana Grujić, 29. 4. 2024.

Novinarska skupina pod vodstvom profesorice Valentine Čančić i u suradnji s profesoricom Gordanom Matolek Veselić ugostila je u petak, 26. travnja studenticu novinarstva Evu Veselić koja studira na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu, studij Novinarstvo.

Učenici novinarske skupine vrijedno su se pripremali za susret s Evom te su pripremali pitanja za intervju, prostor za snimanje i opremu. Iako je trema bila prisutna, intervju je pošao odlično. Eva je učenicima uputila nekoliko izvrsnih i bitnih savjeta za daljnji rad novinarske skupine. Također ih je pohvalila za pripremu susreta i intervju. Učenici su u susretu s Evom doznali kako izgleda studij novinarstva, što sve pojam novinarstava obuhvaća te što je važno u pisanju i opremi novinarskih tekstova, kao i koji je Evi najdraži vid novinarstva te kako je odlučila upisati taj studij.

Zahvaljujemo Evi na dolasku i ugodnom druženju!