DRUGO i TREĆE MJESTO NA EKIPNOM NATJECNJU IZ MATEMATIKE U KOPRIVNICI

Autor: Gordana Grujić, 3. 5. 2024.

U ponedjeljak, 29. travnja   2024. godine učenici naše škole u pratnji  učiteljica: Slavice Barnjak, Antonije Buhiniček, Mirjane Mihalj, Romane Sosa i Mirne Turniški otputovali su na Ekipno natjecanje iz matematike Mathema 2024. u Koprivnicu.

Natjecanje organizira Udruga mladih koprivničkih matematičara, a održavalo se u  OŠ „Braće Radića“.  Natječu se učenici  od 3. do 8. razreda osnovne škole i učenici 1. i 2. razred srednje škole. Ekipu sačinjavaju 3 učenika istog razreda i timski rješavanju zadatke.

U Osnovnoj školi natjecale su se 272 ekipe, sa ukupno 816 učenika raspoređenih u 6 kategorija.  Bilo je učenika iz mnogo županija ( Križevačko- koprivnička, Grad Zagreb, Zagrebačka , Varaždinska, Međimurska, Sisačko – moslavačka … )

Iz naše škole u Koprivnicu je putovalo 60 učenika prijavljenih u 20 ekipa.
Naši učenici su bili vrlo uspješni. Najbolje rezultate ostvarili su učenici osmog  razreda 2. mjesto od 35 ekipa, učenici petog razreda 3. mjesto od 62 ekipe, učenici trećeg razreda 4. mjesto od 34 ekipe, učenici sedmog razreda  12. mjesto od 40 ekipa , učenici četvrtog razreda 14.  mjesto od 50 ekipa i učenici šestih razreda 24. mjesto od 51 ekipe.

Nakon natjecanja prošetali smo do centra Koprivnice, gdje su se učenici mogli družiti sa svojim vršnjacima i odmoriti uz sladoled.
Nakon službenih rezultata vratili smo se u Sesvete, puni dojmova, kako onih sa  rješavanja zadataka, tako i sa vožnjom vlakom i sa šetnjom Koprivnicom.

Čestitamo našim učenicima na postignutim izvrsnim rezultatima!

Učiteljice matematike i  učiteljice trećih i četvrtih razreda