Naši učenici na 7. otvorenom danu Kemijskog odsjeka

Autor: Željka Martan Buhin, 7. 4. 2014.

Kemijski odsjek Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu po sedmi put organizirao je manifestaciju pod nazivom Otvoreni dan Kemijskog odsjeka.

Otvoreni dan održan je u petak, 4. travnja 2014. godine od 10:00 do 19:00 sati u zgradi Kemijskog odsjeka, Horvatovac 102a.

Ove godine posebna zanimljivost 7. Otvorenog dana jest Svijet kemije odnosno dio zgrade Kemijskog odsjeka koji je bio dostupan svim posjetiteljima.

Više od sto i sedamdeset studenata te pedeset nastavnika, asistenata i tehničara Kemijskog odsjeka PMF-a je na jednostavan i učenicima zanimljiv način prezentiralo kemiju.

Studenti su taj dan pripremili studentske laboratorije i hodnik u suterenu zgrade za interaktivnu turu u kojoj su se učenici mogli upoznati s raznim aspektima kemije, te dobili jedinstvenu priliku upoznati razne metode i tehnike kemijskog istraživanja, vidjeti instrumente koji se rabe u nastavi te u znanstveno-istraživačkom radu kao i brojne atraktivne demonstracijske pokuse.

Otvoreni dan posjetilo je dvadeset i dvoje učenika sedmih i osmih razreda iz naše škole.

Marija Raguž

Priloženi dokumenti: