Aktivnosti naših prvašića

Autor: Željka Martan Buhin, 31. 10. 2014.

U Mjesecu hrvatske knjige učenici prvih razreda ostvarit će pravo besplatnog upisa u Knjižnice grada Zagreba. Tako će se u periodu od 15. listopada do 15. studenoga svi učenici prvih razreda učlaniti ili, ako su učlanjeni, produžiti članstvo u Knjižnici Selčina.

Prema dogovorenim terminima u školskoj će knjižnici naučiti kako mogu posuditi i vratiti knjige, razlikovat će knjižnicu i knjižaru, naučit će tko radi u knjižnici, a tko u knjižari te kako se uljudno ponašati u prostoru knjižnice.

U studenom će prvaši imati zanimljivo gostovanje. Naime u goste smo pozvali djelatnike Zagrebačke banke. Oni će nam kroz interaktivno predavanje u maloj dvorani ispričati o tome čemu banke služe, kako banka može biti savjetnik u upravljanju novcem, o štednji, nedozvoljenom minusu, kamatama, kasici, kulturi ponašanja u banci i ostalim bankarskim stvarima zanimljivim nama prvašima.

U prosincu smo pozvani u goste u Zagrebačku banku kako bismo vidjeli šaltere, redomat, bankomat te da bismo u stvarnosti doživjeli svijet štednje, kredita, kamata i minusa. Posjet će biti uoči blagdanske potrošačke groznice pa ćemo na taj način osvještavati da trebamo trošiti koliko imamo, da nam pritom ostane i za štednju, a ne koliko želimo.

Suradnju sa Zagrebačkom bankom smo dogovorili kako bismo proširili sadržaje Građanskog odgoja i obrazovanja kroz gospodarsku dimenziju.