Podrška Filipu i prosvjed protiv nasilja

Autor: Barbara Altabas, 4. 3. 2010.

4. ožujka u predvorju naše škole, ravnateljica Marina Sabolović reći će par riječi protiv nasilja. Prigodan govor održat će u 8:15 te u 14:15 sati.

Pridružimo se i na taj način pružimo podršku Filipu, te dignimo svoj glas protiv nasilja.

Drage učenice i učenici,

svi znate da je nažalost, Filip, učenik 7.f razreda naše škole stradao prošli četvrtak navečer dok se vraćao iz škole kući. U mraku na osami blizu kuće u Šimunčevcu napala ga je grupa maljoljetnih, objesnih i pijanih huligana.Filip je zadobio teške tjelesne i duševne boli. Svi smo šokirani i potreseni tim nemilim događajem.

Filipu želimo što brži oporavak i povratak u đačke klupe.

Napadači su uhićeni. Nadamo se da će biti pravedno osuđeni.

Upozoravamo sve učenike naše škole koji svojim neprimjerenim ponašanjem ometaju rad učenika i učitelja u školi da prestanu s lošim ponašanjem i prihvate pravila dobroga odgoja u obitelji i Kućnog reda škole.

Osuđujemo svako nasilje u obitelji, školi i društvu. Tražimo da se djeca zaštite od nasilnika.

Svaki roditelj odgovoran je za svoje dijete. Škola je velika obitelj bez mame i tate, ali s učiteljima, pedagoškom službom i ravnateljicom koji rade s vama, draga djeco i vašim roditeljima.

U školi niste sami .Tu se ponašamo po pravilima škole, a ne samovoljno i bilo kako. Radimo i želimo da moto naše škole koji glasi Škola je naša radost, a znanje najveće bogatstvo živi u svima nama.

Zvono je danas prekinulo uobičajen nastavni sat kao što je prošli četvrtak prekinuto mirno školovanje našega Filipa.

U ovom trenutku oko 7 000 učenika svih 9 osnovnih škola sesvetskoga područja zajedno s nama želi što brži oporavak našem Filipu i povratak u školske klupe.

Uz sva naša srca i molitvu za Filipa, Filip će sigurno brže ozdraviti.