Radoznalci čitaju dnevnike

Autor: Željka Martan Buhin, 12. 12. 2014.

Naši mali knjižničari iz 4. e razreda Antonio Milović i Krešimir Poje uz pomoć svoje učiteljice Maje Medak i knjižničarke Jadranke Jelinić pripremili su za sve četvrte razrede jedno malo književno iznenađenje.

Pročitali su dva romana napisana u obliku dnevnika i predstavili  ih svojim prijateljima  kroz PP prezentacije. Nakon razgovora o dnevnicima pročitali su i nekoliko zanimljivih odlomaka iz „svojih“ dnevnika, a to su Gregov dnevnik, Jeffa Kinneyja i Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu književnika Damira Mađarića.

Na ovo druženje potakla ih je Lucija Rezo, učenica 4.b razreda koja često radoznalo prebire po policama naše školske kao i narodne knjižnice u Sesvetama. U svojim istraživanjima otkrila je i pjesmu našeg pjesnika  Grigora Viteza Radoznalac Vanja koju nam je pročitala na početku naših književnih druženja.

Učenici su se zainteresirali za romane pisane u obliku dnevnika i obećali knjižničarki Jadranki Jelinić da će za vrijeme zimskih praznika pročitati pokoji dnevnik, a dosta je učenika odlučilo kako će i sami početi pisati svoj vlastiti dnevnik. Veselimo se takvim odlukama jer – dnevnik je naš najbolji prijatelj između korica jedne bilježnice, a naša vlastita (na)pisana riječ može (p)ostati naša najbolja prijateljica.

Priloženi dokumenti:
IMAG0492.jpg (304.68 KB)