Prvašići proslavili Svjetski dan oralnog zdravlja u društvu stomatologa

Autor: Željka Martan Buhin, 23. 3. 2015.

U petak, 20.ožujka 2015., prvašići naše škole obilježili su Svjetski dan oralnog zdravlja na poseban način. U prvom polugodištu su vrijedne ruke malih prvaša načinile likovni plakat na temu Što za osmijeh znače četkica i pasta za zube i osvojili nagradu trgovačkog lanca DM u sklopu kampanje Osmijeh za 5

Nagrada je konačno stigla na našu školsku adresu, a to je posjet stomatologa i poklon vrećice DM-a. U posjet nam je došao stomatolog Mislav Perić. Striček zubar nam je na zanimljiv način ispričao o važnosti higijene zubiju te pokazao pravilan način pranja zubiju. Podsjetili smo se da se zubaru ne ide samo kada boli zub nego se mora ići na redovite kontrole. Vrhunac posjeta bio je darivanje vrećica s proizvodima za održavanje higijene usne šupljine.

Zahvaljujemo se organizatorima iz DM-a na ovoj hvale vrijednoj edukativno-preventivnoj kampanji, poklon vrećicama  i predavanju stomatologa!