Policajac gostovao u 1.a

Autor: Helena Hrženjak, 4. 5. 2015.

U četvrtak, 30.travnja 2015. razveselio nas je svojim dolaskom  pravi uniformirani policajac.

Nakon prvotnog iznenađenja, shvatili smo da nas je posjetio tata našeg prijatelja Matea Žmegača.

Svi smo znatiželjno promatrali i slušali stričeka policajca. Zajedno sa svojim sinom Mateom predstavio je  zanimanje policajca. Pokazao nam je pomagala kojima se služi u svome poslu. Mogli smo isprobati kako je nositi lisice na rukama, kako ih nekome staviti i skinuti, dodirivali palicu, čuli smo kako kako policajci razgovaraju međusobno voki tokijima.

Ponovili smo prometna pravila, naučili smo da policajci osim što služe i štite sve građane, brinu i o sigurnosti predsjednice RH, presjednika sabora RH te predsjednika vlade RH.

Kroz igru simulacije krađe dnevnika iz razreda, naučili smo da je naša građanska dužnost ispričati policajcima istinu i sve što znamo ako smo svjedočili  nepoštenoj situaciji , tj. nekom kaznenom djelu.

Na kraju smo bili nagrađeni za uzorno ponašanje i uspješnu suranju s policijskim službenikom tako da smo izašli na školsko parkiralište gdje nas je dočekalo pravo policijsko vozilo. Mogli smo ući u vozilo, isprobali smo razornu policijsku sirenu, uključili smo rotirajuće signalno svjetlo.

Zajedničkim fotografiranjem ispred policijskog vozila priveli smo kraju ovo uzbudljivo i poučno gostovanje.

Puno hvala gospodinu Žmegaču, tati našega učenika Matea na trudu i lijepo osmišljenom druženju s nama prvašićima, ali i građanima s građanskim dužnostima!

Učenici 1.a s učiteljicom Jasminkom Pizzitola