Terenska nastava trećaša

Autor: Barbara Altabas, 17. 3. 2010.

Terenska nastava  - obilazak grada Zagreba

Dana 12.3.2010.  treći razredi OŠ Luka bili su u obilasku grad Zagreba. Cilj nam je bio upoznati prošlost grada Zagreba i Zagreb kao kulturno, upravno, gospodarstveno i vjersko središte .

Prošetali smo s Kaptola, preko Dolca, Ilicom do uspinjače te uspavanim ulicama Gornjeg grada. Obišli smo katedralu, zavirili u ribarnicu, posjetili Muzej grada Zagreba i Sabor Republike Hrvatske. Uz zanimljivo pričanje teta vodiča vratili smo se u vrijeme bitke Gradeca i Kaptola, borbe protiv Tatara, opsade Turaka, u vrijeme hrabrih kmetova i Matije Gubca, Ilira i Ljudevita Gaja.

Zadovoljni, ali i umorni  kličemo “…slava slava tebi, Zagreb grade divni moj“.