Projekt "KIM"

Autor: Helena Hrženjak, 13. 1. 2016.

U utorak, 12. siječnja 2016., u 7. c razredu provedena je prva od radionica "Pozitivna spika, manje nasilnika" u sklopu projekta "KIM – kultura izgradnje mira i promicanja nenasilnog ponašanja u djece i mladih“. Radionicu će provesti volonteri Ambidekster kluba u svim sedmim razredima,  a osim te, bit će provedene još četiri radionice.

Projekt „KIM“ usmjeren je na prevenciju i suzbijanje nasilja među djecom i mladima putem aktivnosti temeljenih na principima međuvršnjačke pomoći te umrežavanja ključnih dionika u lokalnoj zajednici. Kroz projektne aktivnosti se potiče aktivno građanstvo mladih te njihovo sudjelovanje u promjenama unutar lokalne zajednice kako bi se pridonijelo podizanju svijesti javnosti o rastućem problemu nasilja među djecom i mladima kao i poticaju da djeca i mladi aktivno sudjeluju i zalažu se za poštivanje ljudskih prava i uvažavanje različitosti.