22.4. Dan planeta Zemlje

Autor: Barbara Altabas, 22. 4. 2010.

22.4. obilježavamo Dan planeta Zemlje!

JESTE LI ZNALI:

Dan planeta Zemlje prvi je put obilježen 22. travnja 1970. godine a otada se taj dan tradicionalno obilježava u cijelom svijetu.

Hrvatska je smještena na 20. mjesto ekološki najčišćih zemalja svijeta.

Još je u 18. stoljeću bilo oko 1,6 milijardi hektara samoniklih šuma na Zemlji, no već sredinom 19. stoljeća ovaj je broj smanjen na pola!

Samo u moderno doba zabilježen je nestanak preko 780 životinjskih vrsta, dok popis onih biljnih još nitko nije sastavio, ali stručnjaci smatraju da se radi o tisućama.

Svaki pojedinac se već danas može osvijestiti i shvatiti da sam može mnogo toga napraviti za spas planeta, i to u svom malenom kutku svijeta.

Pogledajte što smo mi napravili na satu informatike:

Priloženi dokumenti:
Bruna - dan planeta zemlje.wmv (8.02 MB)
Zemlja.wmv (9.46 MB)