Četvrtaši u Muzeju suvremene umjetnosti

Autor: Helena Hrženjak, 17. 2. 2016.

U srijedu, 17. veljače 2016. g., učenici i učiteljice četvrtih razreda posjetili su Muzej suvremene umjetnosti gdje su pogledali crno bijeli film "Blizanke" snimljen po istoimenom romanu.

Nakon pogledanog filma pridružio im se Daniel Kušan, redatelj filma "Koko i duhovi". Postavljajući mu mnogobrojna pitanja saznali su kako se pristupa književnom djelu koje bi moglo postati scenarij te kako je na njega i njegov rad utjecala činjenica da radi na poznatom romanu za djecu.
Za kraj učenici su obišli likovne postave Muzeja suvremene umjetnosti "Zamka za oči" i "Zar je to umjetnost". Kustosi su im kroz izložene umjetničke radove približili pojmove likovne kulture koje inače usvajaju na satovima Likovne kulture. Kroz skulpture, slike, objekte, kolaže i instalacije upoznali su eksperimente hrvatskih i inozemnih umjetnika nastalih 60-ih godina 20.st.