Spasimo zaboravljene knjige

Autor: ANAMARIA KREKOVIĆ, 14. 11. 2016.

Učenici 3.e razreda obilježili su Mjesec hrvatske knjige 2016. projektom "Spasimo zaboravljene knjige".

Potaknuti knjigom Planet ispunjenih želja osmislili su niz aktivnosti. Pokrenuli su razredni projekt "Spasimo zaboravljene knjige". U njega su se uključili gotovo svi učenici u razredu. Uz pomoć knjižničarki, Jadranke Jelinić i Sare Mironović učenici su birali knjige koje već dugo, dugo nije nitko čitao, koje su zaboravljene. Knjige su pročitali, napisali kritiku o pročitanoj knjizi i oslikali naslovnicu .

Učenici su u mašti bili zaboravljena knjiga. Nastale su vrlo lijepe i zanimljive priče iz kojih se može vidjeti kako se osjeća zaboravljena knjiga, što su njezine želje, tko ju je spasio od zaborava….

Svi su radovi izloženi u školskoj knjižnici.

Pozivamo sve  učenike da i oni  spase koju zaboravljenu, osamljenu knjigu . Uz pomoć naših knjižničarki svake ćemo godine, barem u Mjesecu knjige, „spašavati“ stare, zaboravljene, a ipak zanimljive  i vrijedne knjige.

Ne zaboravimo!

„Knjiga nije predmet. Ona je čarolija. Dobre knjige moraju putovati iz ruke u ruku. Na tom putu uvijek se nešto zanimljivo dogodi s ljudima i knjigama. „

Melita Rundek

Učenici i učiteljica Zdravka Hladki