TERENSKA NASTAVA OSMAŠA U ZAOSTROGU

Autor: Mladen Vidović, 22. 9. 2010.

Napokon smo dočekali našu višednevnu terensku nastavu!

Učenici osmih razreda naše škole u pratnji svojih razrednica, ravnateljice i profesora tjelesnog otputovali su 12. rujna na četverodnevnu terensku nastavu u Makarsku rivijeru i hrabro ušli u ostvarenje zahtjevnog programa – upoznavanja najjužnijeg dijela naše domovine.

Napokon smo dočekali našu višednevnu terensku nastavu!

U nedjelju, prvog dana putovanja, posjetili su Sokolarski centar u šibenskoj Dubravi i upoznali se s centrom za brigu o pticama grabljivicama te njihovom zbrinjavanju i liječenju. Dolaskom u poslijepodnevnim satima u Zaostrog, smjestili su se po razrednim skupinama u sobe hostela Eklata. Do završetka dana imali su vremena za športske sadržaje i upoznavanje okolice pa su se prošetali do obližnjeg franjevačkog samostana gdje je dio svog stvaralačkog života proveo i veliki hrvatski pučki pisac Andrija Kačić Miošić. Navečer su domaćini hostela pripremili zabavu, animacijske igre i party dobrodošlice uz disko glazbu. Čekao ih je uzbudljiv dan – upoznavanje Dubrovnika.

Do bisera našega Jadrana putovali su skoro dva i pol sata, a čak su bili i u inozemstvu, prolaz kroz Bosnu i Hercegovinu. Čak i izdaleka, Dubrovnik je zapanjio svojom ljepotom, a izbliza potvrđuje da je jedan od najljepših gradova na svijetu. Šetali su po Stradunu, slikali se pred katedralom i Marinom Držićem, obišli znamenitosti stare Raguse. U povratku su pogled privukla prekrasna Baćinska jezera. Pošto ih je pratilo lijepo vrijeme, imali su prilike i okupati se.

Trećega dana uživali su u ljepotama neretvanskog kraja, obišli muzej u Naroni i vozili se tradicionalnim lađama po rukavcima Neretve. Nakon ručka slijedile su morske radosti: kupanje, ronjenje, vožnja pedalinom, i završetak sportsko-rekreativnih turnira. Navečer je bila organizirana završna svečanost, proglašenje najboljih i podjela diploma. Ples i oproštaj L.

Posljednjeg dana obišli su Makarsku i posjetili Malakološki muzej – muzej školjaka i puževa, ručali u Solinu te prošetali najlipšim gradom na svitu gdje su u pratnji stručnog vodiča razgledali Dioklecijanove podrume, Katedralu sv. Dujma, Peristil, prošli ulicom Pusti me da prođem i dotaknuli prst Grgura Ninskog. Do ponoći su se družili u busu i stigli u naše Sesvete.

S obzirom da se sve ne može prepričati evo nekoliko sličica da si predočimo kako je ovo bila zaista nezaboravna avantura!