ŠKOLA U PRIRODI – CRIKVENICA

Autor: Barbara Altabas, 11. 10. 2010.

Učenici četvrtih razreda bili su  u Školi u prirodi u Crikvenici u razdoblju od 13. do 17. rujna 2010.

U pet nezaboravnih dana detaljno su upoznali grad Crikvenicu, posjetili gradski muzej i Akvarij, plovili nekoliko puta katamaranom do otoka Krka kako bi doživjeli stalaktite i stalagmite špilje Biserujke i spoznali svu ljepotu Vrbnika nad morem.

Kako ih je vrijeme služilo, uspjeli su se i okupati u obližnjem Selcu, a u nedalekom Senju doživjeli su sve čari bure penjući se na tvrđavu Nehaj.

Uz sve ove brojne izlete koji su zahtijevali dobru kondiciju, učenici su energiju obnavljali blagodatima stola blagovaonice odmarališta Stoimena u kojoj su bili smješteni i čije se osoblje zaista potrudilo da učenicima bude napeto i zanimljivo i u večernjim satima. Naime, unatoč umoru koji ih je do večeri svladao, četvrtaši su bili orni za pjesmu i ples s Belim (animatorom) do zore, ali naravno da su zahvaljujući brižnim učiteljicama, sva dječica spokojno spavala već u 23 sata.

Ludi provod u Crikvenici svi će dugo nositi u sjećanju kao i novostečena znanja o primorskome zavičaju...