Učenici 3. i 4 razreda na predstavi u Narodnom sveučilištu Sesvete

Autor: Željka Martan Buhin, 30. 1. 2018.

Učenici 3. i 4. razreda u pratnji svojih učiteljica 29. siječnja 2018. posjetili su  Narodno sveučilište u Sesvetama gdje su pogledali predstavu Ljepotica i zvijer u organizaciji Dječjeg kazališta Ivana Brlić Mažuranić iz Slavonskog Broda.

Učenici su s oduševljenjem pratili predstavu i otkrivali kroz lik ljepotice koliko je važna i što nosi unutarnja snaga i unutarnja ljepota.

Kroz svaku situaciju u kojoj je sudjelovala  Bela (ljepotica) pokazala im je  ono što su ljudi iznutra. U scenama s Belom, njeni partneri otkrivali su  svoje pravo JA (otac svoju sebičnost, Boris svoje samoljublje, zvijer svoju toplinu, razumijevanje i ljubav).

Kazalište je mjesto gdje se možemo zabaviti, ali i mnogo toga naučiti. Tako i kroz predstavu Ljepotica i zvijer učenici su mogli naučiti što je dobro, što loše, što mogu promijeniti, tko mogu postati, koje su životne vrijednosti bitne.

Hvala glumcima na izvrsnoj izvedbi predstave.

Učenici i učiteljice 3. i 4. razreda