Izvještaj s terenske nastave sedmih razreda

Autor: Željka Martan Buhin, 28. 5. 2018.

Učenici sedmih razreda sa razrednicima, ravnateljicom naše škole, školskim psihologom i pomoćnikom u nastavi 22. svibnja 2018. u osam sati uputili su se na višednevnu terensku nastavu.

Prvi dan posjetili smo Sokolarski centar u Segetu Donjem pored grada Šibenika i poslušali  stručno predavanje o načinu života i zbrinjavanju ptica grabljivica. Nastavili smo ugodno putovanje prema Resortu Eklata Medena  pored grada Trogira gdje smo smješteni. Nakon upoznavanja s mjestom, kupanja i večere, uslijedio je zabavno - animacijski program uz animatore.

Drugi dan u pratnji lokalnih vodiča razgledavali smo grad Split (Dioklecijanovu palaču, Peristil, Vestibul, spomenik Grguru Ninskom i Marku Maruliću). Nakon kraćeg odmora i ručka u Splitu, krenuli smo u posjet tvrđavi Klis gdje smo se okušali u streličarstvu uz stručno vođenje pripadnika povijesne vojne formacije „ Kliški uskoci“. Nakon povratka u REM uslijedio je rekreativni program, a nakon večere zabava i animacijski program.

Treći dan  posjetili smo centar grada Trogira u koji smo stigli ugodnom vožnjom brodom. U pratnji lokalnog vodiča obišli smo staru gradsku jezgru koja je uvrštena u UNESCO-ov registar spomeničke baštine od 1997. Nakon ugodne šetnje  centrom Trogira, uputili smo se u REM na ručak. Poslijepodne učenici su proveli u različtim aktivnostima (kupanje, rolanje, vožnja kajacima, bicikli, streličarstvo), a poslije večere uslijedila je završna  zabava i animacijski program.

Četvrti dan nakon doručka krenuli smo u posjet Pakovom Selu gdje su nas dočekali lokalni vodiči Etnolanda Dalmati koji su nas upoznali sa načinom života naših starih u tom krškom kraju. Nakon odmora i osvježenja uputili smo se u Zadar gdje smo nakon ručka posjetili staru gradsku jezgru, Morske orgulje i Pozdrav suncu, uz stručnu pratnju. Nakon ugodne šetnje, uputili smo se prema Zagrebu. Naša terenska nastava bližila se svom kraju.

Zaustavili smo se i okrijepili u restoranima Marche uz autocestu gdje smo dobili sendvič i sok.

Ispred naše škole stigli smo u 21:30, roditelji su sretni dočekali svoju djecu koja su bila tužna zbog rastanka i kraja tako lijepe i sadržajne terenske nastave.

Marija Raguž, prof.