Učenici 1. a u Knjižnici Sesvete

Autor: Željka Martan Buhin, 30. 10. 2018.

U ponedjeljak, 29. listopada, u Mjesecu hrvatske knjige, učenici 1. a posjetili su Knjižnicu Sesvete.

Posjet je bio poseban po tome što smo tamo prvi puta bili zajedno kao razred na radionici. Odazvali smo se pozivu knjižničarki GK Sesvete kako bismo obilježili Mjesec knjige.

Ove godine tema je kulturna baština, pa smo tako odabrali među nekoliko radionica, radionicu koju vodi knjižničarka Tatjana Rozalija Ovčar. Naša književno, literarna i likovna radionica zvala se Krijesnice na dječjem dlanu.

Izabrali smo svtako svoju slikovnicu na izložbi slikovnica te ju proučili, prolistali, pregledali… Dobili smo svatko svoju pjesmu. Trebali smo pročitati naslov pjesme te se javiti kada teta knjižničarka bude čitala baš tu pjesmu. Slušali smo s razumijevanjem. Kasnije smo ilustrirali pjesme. Sve je bilo popraćeno ugodnom atmosferom koju je dodatno obogatila zvučna kulisa opuštajuće glazbe.

Baš nam je bilo lijepo. Naučili smo tko je autor, a tko ilustrator. Uočili smo razliku između priče i pjesme. Sada znamo i što je baština.

Puno hvala knjižničarki Tatjani Rozaliji Ovčar na predivnoj radionici!

Zahvaljujemo gospođi Danici Grgurić, Katjinoj mami i  gospođi Aniti Zubak, Ivinoj mami što su išle  s nama kao pratnja!