Školski volonteri na djelu

Autor: VALENTINA ČANČIĆ, 7. 12. 2018.

5. prosinca obilježen je Međunarodni dan volontera.

U našoj školi kod učenika želimo osvijestiti spoznaju da volonterstvo nije dužnost već želja, kako dolazi iz prirodne želje da budemo korisni u društvu te kako možemo svoje dodatne potencijale iskoristili za dobru svrhu.

U OŠ Luka organizira se niz volonterskih akcija tijekom godine u koje su uključeni učenici od 1. do 8. razreda, njihovi roditelji, učiteljice i profesorice.

Volonetri šestih razreda i 4.b razreda provode tijekom godine projekt Vršnjačka pomoć u učenju.

Cilj nam je omogućiti učenicima da dobiju pomoć u učenju od svojih vršnjaka. Želimo osobnim iskustvom učenika djelovati na poticanje procesa učenja tako da učenici u njemu doživljavaju važna socijalna iskustva koja imaju značajan utjecaj na komunikacijske i suradničke vještine.

Za sada učenici volonteri šestih razreda odlaze u razrede boravka i pomažu u učenju svojim malenim prijateljima te zajedno s njima provode vrijeme u organiziranom druženju.

Volonetri 4.b razreda pomažu u učenju učenicima 3.d razreda koji sporije usvajaju nastavne sadržaje.